“Teenage Mutant Ninja Turtles” (2014)

August 9, 2014  |  Filmas, Raksti

Kādiem foršā servisa AirBNB apartamentiem reiz bija atstāts apmēram sekojoša satura komentārs: “Pagrabstāva dzīvoklis bija netīrs un nesakopts, visur mētājās tukšas picas kastes, kā arī tajā mitinājās žurka un četri bruņurupuči!”. Piekritīšu, ka joks galīgi nav ģeniāls (tāpat kā viss pārējais, ko rakstu), bet tas tāpat ir daudz labāks par visu, kas atrodams Maikla Beja producētajā un Džonatana Lībesmana režisētajā produktā “Bruņurupuči-Nindzjas”, 2014. gada uzlējums.

Protams, ka šī ir viena no tām filmām, pār kuru biezi plīvo “nostaļģijas plīvurs”, ar stāstiem par to, “kā mēs bērnībā fanojām par Turtlēm un kurš vienmēr bija Leonardo (jo kurš gan gribēja būt Mikelandželo?)”, un to visu atstāsim raksta komentāriem – mēs visi esam pieauguši cilvēki un saprotam, ka laiks iet uz priekšu, nekas nestāv uz vietas un zīmols dzīvo savu dzīvi. To, ka nebūs labi, varēja saprast jau pēc pirmajiem treileriem, bet to, ka būs tādi sūdi, nevarēja paredzēt neviens:

Sākšu uzreiz ar sliktāko (spoiler alert – laba nebūs vispār), dārgie draugi, jo tas Maikls Bejs, ko atceramies (un mīlam, jā!) pēc “Bad Boys” un “The Rock”, ir pavisam beigts (bet “Pain & Gain” filmēja viņa ļaunais dvīņubrālis no Maijami), un ar to, šķiet, samierinājāmies jau “Transformers: Age of Extinction” (recenzija) brīdī. Bet nē, ir vēl sliktāk, tagad Maiklam sāk uzrasties visādi pakalpiņi, legāli un nē, un imitēt viņa filmēšanas stilu, kas, kā mēs visi to saprotam, fiziski nav iespējams – there can be only one, kā vēl vienā mūsu bērnības ikonā (uzreiz pārmetam krustu, lai tā rīmeiks turpina vārīties development hell katlos). Un tieši “Teenage Mutant Ninja Turtles” (nevis, teiksim, “Battleship”) režisora-halturšika Džonatana Lībesmana vadībā ir vislabākā ilustrācija “Beja filma bez Beja” filmai, kur autori, pat ar paša Beja palīdzību, pārvārēm cenšas imitēt to, ko pavisam nesaprot – un galarezultātā, protams, sanāk kaka.

Bruņurupuči-Nindzjas

Es varbūt vienkārši izliešu no sevis ārā visu, kas sakrājās jau filmas skatīšanās laikā (un man nebija līdzi t.s. “bucket” (c) @moosatov), jo filmā bēdīgs ir gandrīz pilnīgi absolūti viss – sākot jau ar centieniem “modernizēt” bruņurupuču izcelsmi (spoileri: tos radīja Eiprilas tēvs, bet pati Eiprila izdomāja tiem vārdus un baroja ar picu! Bet pēc tam izauga un to visu aizmirsa… kam negadās), briesmīgu un nevajadzīgu Bruņurupuču redizainu, Šrēderu-Transformeru, pilnīgi glupu un daudzviet neloģisku scenāriju, nožēlojamiem ļaundariem un to motivāciju (par to histēriski smejas pat sliktākās komiksfilmas ar “Green Lantern” priekšgalā), haotiskām cīņu ainām (ja Bruņurupuči un to ienaidnieki vairākumā ir CGI… kapēc?) ar visu favorītu – trīcošo kameru, vienkārši sliktu montāžu (lieta, ko neprofesionāļiem vienkārši grūti pamanīt), mūsdienu “Pērtiķu Planētas” pasaulē samērā sliktu CGI (nabaga Splinters), bet no kadriem, kur Meganai Foksai ir stiklainas acis un vaļā mute, var uztaisīt brutālu drinking game (būsiet gar zemi pirmajā pusstundā)… Stulbākais, ka filma savā būtībā ir ļoti viduvēja, un tajā nav neviena īstena WOW-momenta, un glupam vasaras grāvējam tas ir nepiedodami.

Turpināt var ilgi, bet, pa lielam, filmas autori samainīja visu, kas bija labs, un atstāja visu, ko varbū vajadzēja samainīt. Nav pat īsti skaidrs, kam tas viss ir domāts – bruņurupuči ir vizuāli atbaidoši, nepatīkami (pat pretīgi) reptiloīdi, kuri rupji joko par erekciju un Eiprilas dibenu Maikla Beja stilā, un man gribētos domāt, ka jaunā paaudze, kas bērnībā neskraidīja pa sētām, kliedzot “Cowabunga!”, izvēlēsies vai nu Pokemonus/Sūkli Bobu, vai uzreiz kaut ko normālu (piedodiet, ja maldos).

Bruņurupuči-Nindzjas

Beigu beigās filma vienkārši izrādījās daudz sliktāka, kā gaidīju – un, kā jau rakstīju pāris paragrāfus augstāk, es pat negaidīju neko labu, un to nu es nekādi nevaru piedot. Man ir tikai viena vēlme – lai filma briesmīgi, katastrofāli izgāžas, un mēs par to pēc iespējas ātrāk aizmirstam, tāpat kā New Coke, “We Will Rock You” grupas Five izpildījumā, filmas “Dragonball Z” un “The Last Airbender” un pārējo, kas bezjēdzīgi piesmēja labas lietas, un pēc 5-7 gadiem mūs varētu gaidīt vēl viens, proper rīmeiks, no pavisam citiem cilvēkiem, kas saprot, ko dara. Man nav nekas pret šādu variantu – esmu pacietīgs, varu arī pagaidīt.

“Bruņurupuči-Nindzjas” jau kinoteātros!

 
 • http://kinokults.lv/ Kino Kults

  No plusiem, kas rakstā neielīda – filmā ir samērā “ok” action aina uz kalna, bet to tāpat zīmēja pavisam citi cilvēki, kā arī aktieris Will Arnett, kuru nolīga ar vārdiem “Tu tikai tēlo to pašu džeku, ko “Arrested Development”, bet ne līdz galam traku, jo tomēr mūs bērni skatīsies un tā…”. Tas arī viss labais.

 • Pecisk

  Gaidīti/negaidīti sūdīgi.

 • Edgars

  Vai vispār ir iespējams uztaisīt labu filmu par kaut ko tik absurdu kā četriem bruņurupučiem mutantiem nindzjām, kurus trenē pāraugusi žurka? Bērnībā bija mīļākā multene, bet tagad pat pats koncepts liekas smieklīgs.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Nav tik traki, tā jau var vispār 90% kinoteātra satura izčakarēt. Bet šeit ir citas problēmas.

 • notaufo

  Man šajā sakarā gribas būt cilvēkam ar nepopulāro viedokli. Tātad filma man patika. Kāpēc? 1) Es gāju filmas 2 treilera ietekmē – izskatījās samērā labi. 2) Par spīti visam biju daļēji pārliecināts par filma varētu būt pat ļoti slikta. Vārdu sakot gaidi kaut ko ļoti sliktu bet mēģini cerēt uz labāko. 3) Kalna aina likās ļoti laba. 4) Un CGI + action (Spilters pret Šrēderu) vispār likās tīri labs. 5) Megans Fokss filmā parāda savu karjeru. Daudz maz funkcionāli veic savu darbu. Aizpilda pievilcīgās sievietes lomu kura nav pārāk gudra. “Vernon visi kas bijuši pirms manis šajā vietā ir gājuši tikai augstāk vai ne?”. 5.) Kopumā uz bruņurupučiem bija jautri paskatīties. 6) Intro bija ideāls.
  Un sliktais – 1) Man patika 2003 gada bruņurupuču sērijas, kur sižets bija spraigs un bruņurupuči nebija ar tik izteiktām rakstura īpašībām – nūģis, līderis un vienīgais pieaugušais, muskuļvecis un jautrītis. Pārāk stereotipiski (iemesls kādēļ mani atgrūž jaunās tmnt sērijas). 2) Tik daudz kas paņemts no “Amazing Spiderman”, ka tas vairs nav smieklīgi. 3) Pārāk maz Šrēdera. Aizēnotā seja protams ir foršs oldschool efekts, bet tad vismaz biežāk parādīt filmā. 4) Kāda jēga bija no Karai filmā – pilnīgi nekāda. Arī Whūpijas Goldbergas personāžam. 5) Ir pietiekami daudz lietas kuras ir bezjēdzīgas – nesākšu tās uzskaitīt. 6) Pārāk daudz bejiskuma atblāzmu.
  Beeet ir pietiekami daudz filmas sliktākas. Nešaubos ka ejot uz šo filmu kā uz popcorn flick ar action ainām ir iespējams izklaidēties + filma tiek pārāk stipri nolikta tikai beja dēļ vien. Bet tas ir tikai mans viedoklis.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Man nepatīk precīzi tas, kas Tev patīk + arī tas, kas Tev nepatīk, loģiski. Par Beju – man ĻOTI patika “Pain & Gain” un arī savā ziņā ļoti patika TF4, kā uber-kosmosa-sviests.

   Diemžēl šis cenšas sevi uztvert pārāk nopietni + viss augstākminētais.

   • notaufo

    C’omon – intro bija labs. Atzīsi taču? Kā arī gribu teikt ka liela nozīme bija izklaidējošam faktoram. Nedēļu iepriekš biju uz Hēraklu uz kuru biju licis milzīgas cerības. Atsaucot atmiņā katru reizi to filmu man jāsaka ka ar katru reizi tā liekas garlaicīgāka. Ja Rock vietā būtu bijis kāds cits aktieris es teiktu ka gandrīz vispār nebija jēgas iet uz viņu. Pēc nedēļas aizejot uz TMNT vismaz dabūju kaut ko FUN… TMNT noteikti nav Citizen Kane un labākajā gadījumā dotu 2 no 5 zvaigznītēm (Krēsla -1 no 5).

    • http://kinokults.lv/ Kino Kults

     Es tieši gribēju uzrakstīt, ka priekš tik dārgas filmas pat animētais intro bija crap… nu, katram laikam savs :D
     Par Hēraklu tās pašas domas, it kā galīgi negarlaikoja, bet, jo vairāk par to domā, jo tas liekas sūdīgāks.

 • Aigars Broks

  Es laikam arī ar nepopulāru veidokli un teikšu, ka neredzēju neko savādāku kā TMNT līdz šim ir bijis. Bejisms, – whatever, jau pierasta lieta ka viss būs kā karuselī pat no viņa tā saucamajiem aizstājējiem. Pamainīta bruņurupuču izcelšanās – nav pirmā komiksu filma kas maina galveno čaru izcelšanos vai vispār tos pārveido savādākus. Arī pierasta lieta. Megans Fokss – nekad nav bijusi savādāks un patiesībā rāda savu kārtējo acting augstāko pilotāžu, jo labāk vienkārši nevar būt. Domāju Bejs nemaz nav aizmirsis, ka viņu nosauca par Hitleru un šī filma ir tīri ok atmaksa par to :D
  Kopumā tipisks skaties un nedomā kino. Man likās ok, jo ir daudz sliktākas filmas un būšu nepopulārs un teikšu ka piemēram tā priekšpēdējā pērtiķu planētas filma mani vienkārši kāva nost ar garlaicību kamēr te vismaz man nenācās skatīties uz pulksteni. Pēdējo pērtiķu filmu vēl neesmu skatījies tāpēc no tās vērtēšanas atturēšos, bet ja man atkal jāsalīdzina pērtiķu planētas filmas, tad atkal esmu ar nepopulāru viedokli un man Bērtona filma likās vislabākā pat ja story ir ar plot holes tik lieliem, ka viss tur doesn’t make sense. Vienkārši tā bija izklaidējošāka filma.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Es izlikšos, ka neesmu lasījis otro paragrāfu (par Apes) :D

 • Raivis Šveicars

  Izskatās, ka Sergejs piesaucis veiksmi TMNT :D Velk uz pirmās nedēļas nogales box office tuvu 70 mio tikai ASV vien

 • Megans Foksis

  Šitā ir īstā vieta kur izbļaut savu fan-boy sāpi, vai ne?
  To, ka filma sūkā, laikam neviens pat neapstrīd, tapēc drīzāk mēģināšu uzskaitīt manuprāt “okei” Maikla & Co izvēles –

  1. William Fichtner – laikam vienīgais, kurš saprot uz ko parakstījies, toties pasaka katru cheesy frāzi ar tādu kaifu (“I’LL BE STUPID RICH”). Ja Foksai būtu kaut puse viņa enerģijas, tas jau būtu filmai baigais +)
  2. Filma nebija gara, atšķirībā no TF quadroloģijas. Pusotru stundu šādu sviestu ir vieglāk skatīties nekā divarpus.
  3.Lifta aina. Uz pāris sekundēm pat noticēju, ka kāds visā Beja Crū ir vismaz aptuveni sapratis Turtļu “fišku”.
  Un diemžēl tas arī viss.
  Tagad par lietām kuras ĪPAŠI kaitināja –
  1. Fight scenes – ja pareizi atceros, Bejs pirms aptuveni gada solīja, ka šajā filmā būs “The Raid” cienīgi kautiņi. Tagad salīdzinot urīns tek biksēs bez piepūles.
  2. Jociņi spociņi – pirdien jokus uzreiz vajadzētu banot no visiem scenārijiem, pat ja šajā filmā tāds ir viens. Un boobie joki – aiziet, tikai tad, lūdzu, bruņurupučus attiecīgi ar asinīm, rated R, all that good shit. Šaubos, ka tie neērtie erekcijjoki kādam bērnam baigi interesē.
  3. CGI – Bejs un viņa minions vienmēr tiek piesaukti, kad iet runa par datoranimācijas diženumu. Kas ellē notika?!! Šreders un Splinters izskatījās kā no random 2000-o datorspēles.
  4. WE ARE BULLETPROOF – pag, ko? Parastas bruņas uz muguras bija par maz? Varbūt uzreiz nemirstīgus? Varbūt cilvēkiem no malas smieklīgi, bet ja kāds Betmenam uztaisītu īstus spārnus sāktos 3-ais pasaules karš.
  5. Turtle dizains – es redzu MUTANT TURTLES daļu, bet kur palika ninja teenagers? Tie kuiļi kas ar vienu kulaku var džipu apmest otrādāk ir tīneidžeri un spēj pārvietoties tumsā neredzēti? Ar šito Bejs (un Lībsmenu labāk nepiesaukt, pat filmas treileri aizmirst par viņu) nošāvis tiešām greizi, jo es nācu skatīties, kā kādam tik salauzta seja ar nunčaku, nevis kā izskatās mazāki, zaļi transfomeri.
  6. Un galvenā sāpe? Tas super play-it-safe filmas koncepts. Nekas oriģināls, nekas jauns, nekādas kreativitātes. For fucks sake – tas ir stāsts par četriem tīneidžeriem ninzjām kuriem ir ninzju klanu razborkas. Kā var fiziski uztaisīt kaut ko tik pelēku un meh par šādu tēmu?!
  Uff, sanāca atlaist! Un zinu, ka otro daļu redzēšu – visticamāk pirmizrādē, visticamāk atkal cerot, ka šoreiz mana frančīze būs tikusi pie foršas filmas. Un, visticamāk, tā nebūs. Jo pēc šīs lažas ticība Bejam sāk zust pilnībā. Pat doma “bet Pain & Gain un pirmie Transormeri taču bija cool!” nespēj baigi mierināt. Un par to childhood rape – tik traki gan nav. Jā, filma kaka, bet turtļu universs ir tiešām pieredzējis lielākas šausmas. “Out Of Shell” koncert tūre un “TMNT 3″ ir tiešām nightmare material. Nu, ko, (sakožot zobus un iedomājoties aptuveno iznākumu jau 100-o reizi) jācer, ka Otrā Daļa būs labāka.

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   Sāpīgākais jau ir punkts 6. – ja pārējo vēl varētu saprast (ne piedot), tad šis punkts noniecina visas pūles tāpat! Izejot no kino, aizdomājos, ka gribētu tad jau redzēt pilnīgi radikālu rīmeiku-reimagining – lai ir tiešām bruņurupuči, kas runā savā valodā, vai alieni, vai jebkas, bet tikai ne play-it-safe.

   Bēdiņš :(

   • rick’james

    6. punkts ir mūsdienu traģēdija filmās vispār, un diemžēl TMNT box office pierāda ka tādu pašu h**ņu mums turpinās barot vēl igli. Kāpēc kādam vajadzētu izlekt? simple:

    A) play it safe – atsitīsim ieguldījumus + norausim kāpostu + atkarībā no veiksmes – sīkvels ar zemākām izmaksām (bāze ir sagatavota) un rezultējoši lielāku naudu

    B) risks ar savādāku pieeju –
    B1 – auditorija uzbarotā ar šlaku īsti neiebrauc, filma atpelna sevi un nopelna +- tikpat daudz kā A variantā.
    B2 – filma ir šedevrs – viss kā A variantā + nopelna papildus 100 miljonus (piemēra pēc)
    B3 – filma ir tik advancēta, ka iegūst kulta statusu, taču popkorna auditorija neiebrauc (pagaidām) – filma atpelna sevi un nedaudz kko pa virsu.

    viss ir vienkārša matemātiska formula – A ir stabila peļņa, B2 ir neattaisnots risks ar salīdzinoši mazu ieguvumu pret iespējamo risku kas ir B1 un B3. Pie tam studijām ir ar šiem kases grāvējiem jāatpelna visi feili kas tiek paralēli taisīti + dividendes + investīcijas utt. Dienas beigās tas ir tikai bizness.

    C.R.E.A.M.

    • http://kinokults.lv/ Kino Kults

     Ģirts () labi atgādināja par EDGE OF TOMORROW – vispār filma, kas sastāv no citu filmu gabaliem (scenārijs, dizaini, kadri utt.), bet tomēr ir kaut kāda “dvēsele”, kas tur to visu kopā un dod pievienoto vērtību, pie tam tik lielu, ka nemaz nesūdzies par oriģinalitates trūkumu.

     Bet ne šeit, jā.

    • notaufo

     Bez tam vēl arī play-it-safe lai arī kā to negribētos teikt šajā gadījumā ir daudzmaz vienīgā gudrā izeja. Ja tā padomā cik daudz dažādu variantu ir bijuši bruņurupuču stāstiem. Tādi nežēlīgi (sākuma komiksi) pēc tam komiski (multenes 1987) vairāk tendēti uz action + komiksu atblāzmas (2003 multene – kas daudz ko atļāvās mainīt) un stereotipizācijas pievienošana + cenšanās skriet pakaļ 87 gada multenei (2012 gada multene). Ko no tā visa vispār lai liek kā galīgo oriģinālu? Tagad pārdomājot nesaprotu kāpēc Origins stāstā bija jāiekļauj Apriel Fokss. Uzreiz daļa filmas likās samocīta.

     • rick’james

      arī fakts, pa šo laiku ir bijis petiekami daudz atšķirīgu variāciju un iespējams tāpēc arī ir negatīvas atsauksmes, jo katrs no filmas lai arī it kā sagaida kaut ko episku, tomēr tas episkais savā ziņā tiks salīdzināts ar savu vismīļāko TMNT laikmetu. Man tās bija multenes no 80 gadu beigām ar ko tika uzaugts un dažas arcade spēles, citam tie būs 90 gadu beigu 00 sākumu laikmets un vēl kadam ’10 laiks. Principā jau tas ir mikslis kura rezultātā īsti visiem nesanāks izdabāt, tādēļ arī play-it-safe tomēr arī ir kā vienīgais izejas variants.

      Edge of Tomorrow gan nav redzēts, bet atzīšos, ka visā informācijas gūzmā filma pazūd, arī ar visu Tomu Krūzu, paldies ka atgādināji, laikam būs… “jāpaskatās nomā”, jo uz kinoteātri vairs īsti negribas iet dēļ tikai daudziem “kāpēc es par šito maksāju…” nobeigumiem pat ar kritiski zemām ekspektācijām. Ironiskā kārtā laikam var teikt ka esmu viens no šī “play it safe” iemesliem kas izvēršas nebeidzamā cilpā – negribu maksāt kamēr filmas ir mēsls jo / filmas ir štancēts mēsls jo nenes pietiekami daudz naudas jo / negribu maksāt kamēr filmas ir tāds mēsls jo…

      offtopic kamēr runājam par šito “nomāšanu-pašizinatkur” – kad īsti akka/laipa atļaus netflix Latvijā? Man ir ļoti neērti un mazliet kaitinoši ka House of Cards jau 2 sezonas “nomāju-pašizinatkur”, lai gan ar lielāko prieku par to samaksātu tad kad tas iznāk, nu un vēl par pāris filmām. Un netflix bez jokiem un kreisiem piekļūšanas trikiem, bet skaists, godīgs tīrs legāls netflix.

 • Ekings

  Tvnet jau ziņo, ka ir kases grāvējs, turpinājums jau izziņots:

  http://www.tvnet.lv/izklaide/kino/521825-izzino_brunurupucu_nindzju_turpinajumu

  Pirmajā nedēļas nogalē no biļešu pārdošanas ASV kinoteātros tika nopelnīti nepilni 100 miljoni dolāru (74,7 miljoni eiro). «Rezultāts bija labāks, nekā biju gaidījis. Skatītāju reakcija uz filmu ir vairāk nekā lieliska, un tāpēc mēs vēl nepacietīgāk gaidām, kad varēsim šo stāstu turpināt,»

  Pēc nesaudzīgiem komentāriem un raksta pat domāju, ka nav vērts iet uz šo saucamo grāvēju. Bērnībā bruņurupuči nindzas multfilmas un spēle ļoti patika.

  P.S. Šādu komentāru gūzmu pat nav piedzīvojuši lielie apskati/dižraksti.:)

  • http://kinokults.lv/ Kino Kults

   tas tapēc, ka šis ir ļoti svarīgs temats bloga mērķauditorijai – Transformeri bija citiem bērniem, mums bija Nindzjas-Bruņurupuči :)

  • notaufo

   Wikipedia jau rakstīts ka 94 milj jau nopelnīti. Un tā ka filma izmaksāja 125 milj tad jau nākamajā nedēļā jau viss būs ++++. Protams jāņem vērā ka reklamēšanas izmaksas sastāda ap 25% no filmas izmaksām ko nepieskaita budžetam. Tā ka jāpārlec kādiem 150 milj. un ja būs 400milj ieņēmumi tad jau simt punkti ka būs triloģija . Interesanti ka the last Airbender gan TMNT izvirzīja Nickelodeon tā ka neaizmirstiet ka arī viņi ir vainīgi. Boikotējam Spondžbobu !!! :D

 • Pingback: baltais runcis Latvijas blogāres apskats #10 (04.08.-10.08). | baltais runcis()